Nabava novega gasilskega vozila v PGD Padež

Po dolgih letih prizadevanj, dogovarjanj in usklajevanj, so se v letu 2015 pričele vse aktivnosti za nabavo novega gasilskega vozila v Prostovoljnem gasilskem društvu Padež. Decembra 2015 je bila s podjetjem Webo d.o.o., ki je bilo izbrano na javnem razpisu podpisana pogodba o izdelavi in dobavi gasilskega vozila z oznako GVV-1. Skrajni rok dobave vozila pa je 18.8.2016.

Nekaj tehničnih podatkov o vozilu:

• Podvozje Iveco Daily 3.0, 125kW, dvojna kabina, pogon 4×4
  • Visokotlačna črpalka 240 l/min pri 50 bar
  • Rezervoar za vodo 1000l
  • Navijak z visokotlačno cevjo DN 19 (60m)
  • Elektro agregat 5kVA
  • Prenosna MB 8/8 Magirus
  • 4 delna stikalna lestev
  • Motorna žaga Husqarna
  • Električni vitel Mamut, vlečna sila 5,5t
  • Teleskopski steber za razsvetljavo s 6×LED reflektorji
  • Vsa oprema predpisana po tipizaciji GZS in krajevnih potrebah

8.6.2016 smo izvedli prvi ogled izdelave vozila v proizvodnji hali v Ilirski Bistrici. Na vozilu je bila že zvarjena Al konstrukcija nadgradnje. Na sestanku smo uskladili nekaj odprtih vprašanj, ter dorekli okvirno postavitev orodja v vozilu.

Nekaj slikovnega gradiva:

Al konstrukcija podvozje

1.7.2016 smo iz našega društva opravili drugi ogled vozila. Dela napredujejo po načrtu, dobavljena je vsa oprema vozila vključno z novo MB 8/8. Vozilo je pripravljeno za vgradnjo rolet, na njem se opravljajo ličarska dela, vgrajen je rezervoar za vodo, itd…

nadgradnja 1

Ličarska dela

nova MB 88

Nova MB 8/8 – Magirus

oprema vozila

Oprema vozila na enem mestu

18.7.2016 smo opravili 3. ogled izdelave vozila v proizvodnji hali v Ilirski Bistrici. Izdelava vozila poteka skladno s terminskim planom in razpisnimi pogoji. Na vozilu so zaključena vsa ličarska dela, v orodni del se vgrajuje oprema, pri koncu so tudi vsa avtoelektričarska dela. Na vozilu se bo pričela izdelava grafične podobe.

IMG_20160718_111554

IMG_20160718_111604

IMG_20160718_111611

IMG_20160718_111621

IMG_20160718_111657

Vloženega je bilo veliko truda tako iz strani naročnika, kot s strani dobavitelja, tako da je bilo dogovorjeno, da bo podjetje Webo d.o.o. vozilo dobavilo en mesec prej, kot je bilo dogovorjeno s pogodbo. Tako bomo lahko prevzem vozila opravili skupaj z našo tradicionalno veselico, ki bo 23.7.2016. Velika slovesnost ob prevzemu novega vozila se bo pričela ob 18. uri, na gasilsko športnem poligonu v Padežu. Po prevzemu pa bo zabava s skupino GADI. Vse skupaj bo potekalo pod velikim šotorom, tako da nas tudi tradicionalno slabo vreme ne bo motilo in pokvarilo slovesnega vzdušja.

Vsi, ki bi še želeli prispevati za novo vozilo, pa ste dobrodošli. Svoj prispevek lahko nakažete na transakcijski račun društva SI56 6100 0000 7914 092 (DELAVSKA HRANILNICA) ali kontaktirate predsednika društva Brankota Zupanca na tel.: 041/839-498. Vsakršen finančni prispevek bo izredno dobrodošel, za vse tiste, ki pa bodo donirali v višini:

• najmanj 150 EUR bodo bronasti botri,
  • najmanj 300 EUR bodo srebrni botri,
  • najmanj 500 EUR bodo zlati botri.

Vsem botrom vozila se bomo ustrezno zahvalili na prireditvi ob prevzemu gasilskega vozilo.

Do sedaj so se za botrstvo odločili in s tem pripomogli k nakupu novega gasilskega vozila naslednji botri:

ZLATI BOTRI

Katja in Peter Odlazek, Padež

Aleš in Gregor Kolenc, Padež

PGD Dole pri Litiji

Še vedno je čas, da postaneš boter novemu gasilskemu vozilu.